Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? (Onaylı Hesap)

instagram, takipçi satın al, instagram takipçi satın al, instagram mavi tik nasıl alınır, instagram onay rozeti nasıl alınır

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? (Onaylı Hesap)

Instagram adlı sosyal medya platformu çatısı altında Mavi Tik "Onaylı Hesap" konusuyla ilgili "Instagram Mavi Tik (Onaylı Hesap) rozeti nedir?", "Instagram Mavi Tik almak için ne yapmalıyım?", "Instagram Mavi Tik önemi nedir? Instagram Mavi Tik ne işe yarar?", "Instagram Mavi Tik başvurusunu nasıl yaparım?", "İnstagram Mavi Tik başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gerekilen yerler"

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu makalede siz değerli okurlarımıza "Instagram Mavi Tik" hakkında bilgi vereceğiz. Aynı zamanda yukarıdaki tüm soru başlıklarının cevabını bu blog yazısında okuyabilirsiniz. Ücretsiz Instagram Mavi Tik nasıl alınır adlı makalemizi sonuna kadar okuyun ve adımları uygulayın.

instagram, takipçi satın al, instagram takipçi satın al, instagram mavi tik nasıl alınır, instagram onay rozeti nasıl alınır

Instagram Mavi Tik rozeti nedir?

Instagram açısından öncelerine bakarsak, Instagram tanınmış hesaplar yani kişilere ait sahte ya da fake hesapların önüne geçip dur diyebilmek için "Mavi Tik Rozeti" yani onaylı hesap metoduna geçti. Instagram daha önceden bu platformda mavi tik için, kendi standartlarına baktığında otomatik olarak onaylı yani "Mavi Tik" hesaba geçiş yapıyordu. Bu rozet zaman geçtikçe bir statü haline geldi. Peki mavi tik almam için ne yapmam gerekiyor? Instagram'da mavi tik nasıl alınır?

Fakat şimdi günümüzde ise medyatik, ünlü, tanınmış insanlar (yazar, ressam, sanatçı, futbolcu, şarkıcı, modacı, siyasetçi, tv programcısı, sunucu, sporcu, influencer vb.) veya kurumsal olan markaların Instagram profillerinde mavi tik görmemiz mümkündür. Bu tam olarak hesabın onaylı hesap olduğu anlamına gelmektedir. Doğrulanmış profil olarak belirtilen mavi tik alma süreci kolay gibi görünse de bir taraftan oldukça zor yanı da vardır.

Instagram Mavi Tik almak için ne yapmalıyım?

Sosyal medya, bilindiği üzere dünyaya hitap eden özgür bir alandır. Bu özgür alanda sosyal medya üzerinden bir kullanıcı bireysel ve kurumsal (marka adına) olmak üzere özgür bir şekilde hesap, sayfa, açabilmektedir. Başka bir tabir ile sosyal medyada; herhangi yazılı bir belge sunup kurmuş olduğunuz o hesap ya da sayfanın sahibi olduğunuzu kanıtlama zorunluluğu yoktur. Bu sebepten Instagram yetkilileri ve kullanıcıları herhangi bir durumda hesabın gerçek sahibinin size ait olup olmadığını anlaması pek mümkün olmayacaktır.

Instagram Mavi Tik bu yüzden önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca Instagram üzerinde Mavi Tik sahibi olduğunuzda hesabınızın çalınması kapanması ve silinmesi imkansız denilecek kadar mümkündür. Çünkü artık hesabınız oldukça korunaklı ve Instagram tarafından bizzat güvenliğiniz doğrulandığı için korunacaktır.

Avantajları Nelerdir?

Özellikle sizlere Mavi Tik rozeti alarak doğrulanmış profil yapmanın siz değerli okurlarımıza kazandırdığı avantajları sıralayalım dedik. Onaylanmış Mavi Tik rozetli profil veya işletmeye;

• Gerçeklik
• Güvenilirlik
• İtibar
• Prestij
• Instagram Tarafından Korunma
• Instagram Tarafından daha kolay ve hızlı yardım alma

durumlardan yararlanmakla kalmayıp size avantaj sağlamaktadır.

Instagram Mavi Tik başvurusunu nasıl yaparım?

Şimdiye kadar siz değerli okurlarımıza Instagram Mavi Tik hakkında "Mavi Tik Nedir?" / "Mavi Tik Önemi ve Avantajları" konusuna öncelikli olarak değindik. Çünkü böyle önemli ve ince detay isteyen bir konuda sizlere bir ön bilgi vermek istedik.

Sırada Instagram mavi tik nasıl alınır? soru başlığına geçebiliriz. Bu konuyu anlaşılır bir dilde elimizden geldiğince adım adım anlatmaya özen göstereceğiz. Tamda bunun için şuan telefonunuzu elinize alarak, Instagram hesabınıza girmenizi tavsiye ediyoruz.

❗️  Instagram "Mavi Tik" başvusu yapmadan önce hesabınızı "İşletme Hesabı" olarak değiştiriniz.

1. Aşama : Hesabınıza Giriş Yapınız.

İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ilk olarak profiliniz "Kişisel Hesap" ise hesabınızın bu ayarını "İşletme Hesabı" kategorisine dönüştürmelisiniz.

2. Aşama : Ayarlar butonuna tıklayın

Şimdiye kadar dediğimiz adımları uyguladığınızı ve hesabınızı "İşletme Hesabı" olarak değiştirdiğinizi kabul ederek devam edelim. Sağ üst köşedeki 3 çizgi şeklinde, sağ tarafta resimde gösterilen butona kendi instagram hesabınıza geçiş yapıp tıklayın ve açılan pencereden Ayarlar sekmesine tıklayıp giriniz.

3. Aşama : Doğrulama

Sırada ise Ayarlar sekmesinde bulunan Hesap bölümünden Doğrulama İste adlı butona tıklamalısınız. Bu butona tıkladıktan sonra karşımıza doldurmamız gereken bir form kutucuğu çıkacaktır. Bu kısımda onaylı hesap başvurusu yapmak ve bizden istenilen bir kaç şeyi doldurmak için bir yer var. Bizden istenilen kesin ve net bilgiler şunlardır;

• Ad Soyad
• Bilinen Ad
• Kullanıcı Adı
• Kategori
• Kimlik Görseli (Anlaşılabilir olmalı)

❗️ Bireysel bir başvuru yapıyorsanız pasaport, nüfus cüzdanı, ehliyet gibi evraklarınızdan ez az biri olmak üzere kullanmalısınız. Kurumsal bir başvuru yapılıyorsa yakın tarihli bir fatura, vergi levhası, sözleşme gibi resmi evraklardan en az birini kullanabilirsiniz.

3 Dakika Önce
Size Özel %10 İndirim Kuponu!

Değerli kullanıcılarımız, İKON Medya olarak Size özel tüm paketlerde geçerli %10 kampanyamızı başlatmış bulunmaktayız. Müşteri memnuniyetimizi en üst düzeyde tuttuğumuz bu sektörde hızlı, stabil ve en az düşüş ile memnun bırakma yolunda ilerliyoruz.

SON GÜN!28 Şubat 2022 / 20:00